STYL JÓGY

2

ANUSARA JÓGA

Anusara® Yoga má kořeny v tantrické filozofii, která vychází z toho, že my všichni jsme v jednotě s nejvyšším vědomím, že všechno je uvnitř nás obsaženo a přítomno. My už se jen potřebujeme vypravit na cestu k našemu nejhlubšímu nitru - pomocí jógy 🙂 První princip v anusaře „Open to Grace“ nám připomíná naši celistvost a navrhuje tuto plnost pojmout do svého srdce a s ní žít. V asánové praxi nás Anusara® podporuje pomocí jedinečných principů při provádění jógových pozic, které nám pomáhají v každém okamžiku přibližovat se jakémusi ideálu našeho vnějšího těla v souladu s vnímáním našeho vnitřního nastavení. Každé držení těla je naplňováno vitalitou, která nám pomáhá v každodením životě ve zvyšování vlastní fexibility i objevování plné krásy, harmonie a celistvosti každého okamžiku.

Lektoři
 

HATHA JÓGA

Tradiční indická Hatha jóga je klidnější cvičení pro všechny, kteří si chtějí protáhnout tělo, zklidnit mysl a zároveň odpočinout od každodenních starostí a stresu. Lekce se skládá z relaxace, jógových pozic a práce s dechem (pranajámy). Spojením těchto tří prvků vznikne klidné harmonické cvičení, při kterém věnujeme pozornost pouze sami sobě.

Díky variabilitě Hatha jógy může kdykoli začít se cvičením i úplný začátečník. Pravidelným cvičením lze dosáhnout celkového zklidnění, větší pružnosti a uvolnění těla a lepšího zvládání stresových situací. Příjemným vedlejším efektem je i zlepšení bolesti zad a pozitivní naladění.

Lektoři
 

POWER JÓGA

oweryoga je dynamické a přesto jemné cvičení pro pružné tělo a lehký krok. Během protažení a posílení celého těla šetrně uvolníte ramena a kyčle, protáhnete hrudník, záda i nohy. 

Zažijte naprosté uvolnění mysli a zároveň euforický pocit během cvičení i po něm. Vyzkoušejte pravidelné soustředění ve vyvážených a plynulých kombinacích jógových pozic, naučte se vyladit detail jednotlivých pozic a zhluboka dýchat. Vaše psychická odolnost i fyzická kondice budou subjektivně (a často i objektivně) lepší, rozsah pohybů se zvětší a klouby budou příjemně uvolněné. Budete se cítit lépe.

 

Lektoři
 

LÉČIVÁ JÓGA

Poznejte účinky jemné Léčivé jógy na vlastním těle i vy a vklouzněte do světa jemných energií, uvolněné mysli a dokonale protaženého těla.
Léčivá jóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a
odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránajáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe. 

Díky pomalému tempu je vhodná pro široký okruh lidí.

Lektoři
 

VINJASA JÓGA

Ashtanga vinjasa yoga je systém plynulých pozic (asán), které cvičíme v určitem pořadí. Asány propojuje plynulý přechod - vinjasa. Spojení vinjasy s plynulým hlubokým dechem vytváří tok energie, která zahřívá tělo zevnitř, okysličuje a vyživuje vnitřní orgány, uvolnňuje toxické látky. Cvičení je dynamické, ale pozice (asany) nejsou složité, proto lekce je vhodná i pro začátečníky. Základem ashtanga vinjasa yogy je pravidelná praxe. Jen pravidelným cvičením získaváme kontrolu nad smysly a hluboké povědomí o svém vlastním já. 

Lektoři