OSHO – dynamická meditace

14.12.2018

Pravidelné ranní meditace s Ivanou Krahulcovou

OSHO Dynamická meditace
Tato meditace je rychlou a intenzivní cestou k proražení starých, hluboce zakořeněných vzorců v naší mysli, které nás vězní v minulosti. Zažíváme v ní svobodu, kvalitu tichého svědka a hluboký mír, který je za nimi.
Nejvhodnější doba na meditaci je brzké ráno v době kdy se probouzí příroda, noc odchází a slunce vystupuje na oblohu a vše je bdělé a přítomné.
Meditace trvá 60 minut a má 5 fází. Během celé meditace jsou oči zavřeny, dobré je použít šátek přes oči a provádět ji nalačno. Meditaci lze dělat o samotě, ale ve skupině má mnohem větší sílu a účinek.

Tato meditace je mezi lidmi velmi oblíbená, možná právě proto, že jde za hranice běžného bytí v dnešní společnosti. Je skutečně velmi dynamická: v první fázi aktivně dýcháme a necháme v sobě energi stoupat, budujeme ji, abychom ji pak v druhé, katarzní fázi mohli nechat vybuchnout, nechat odejít z těla vše, co již nechceme anebo nemůžeme držet, ve třetí fázi pak probouzíme centrum našich emocí, sexuality a vitality, ve čtvrté fázi zůstáváme nehybným, tichým svědkem všeho uvnitř i vně a v páté fázi tancem oslavíme naše bytí, živost, radost.
Jste srdečně zváni!

Datum:  14. prosince

Čas: 07:00 – 08:00

Rezervace: cestaktelu@seznam.cz, 776 17 42 42

Přidat komentář