Novoroční čakra workshop s Bárou Hu

,,Celou védantu můžeme zhustit do čtyř slov: dá-ham tělo, ná-ham nejsem, kó-ham kdo jse, só-ham já jsem to.“ (Ramana Maháriši)


Srdečně vás zvu na novoroční workshop Čakra jógy, který bude zaměřený na vybraná témata z pole čakra jógové teorie a praxe.
Workshop nabídne v jistém slova smyslu prostor pro malý rituál přechodu, v jehož rámci se dotkneme:

  • bytostné tekustosti a vnitřní přeměny (svádhišthána)
  • kořenů ze kterých rosteme, strachu měnit směr (múladhára)
  • síly zaměřené pozornosti (manipúra)
  • tématu svobody, soucitu, empatie a vděčnosti (anáhata)
  • volné komunkace z jádra sebe sama (višuddhi)
  • schopnosti vidět a nezkreslovat, snít i bdít (ágja)
  • tématu bytostného já (sahasrára)

Vítáni jsou všichni Ti, kteří v józe tuší spíše cestu k souvislostem vlastního nitra, než ryzí cestu na jógamatku a z jógamatky.
Workshop potrvá 3 hodiny a zahrne teoretické povídaní, praxi a satsang. Účastníci ať si prosím vezmou papíry a tužku.

Kdy: 9.1.2021

Čas: 10:00 – 13:00

Cena: 700 Kč

Rezervace na: mail@yogadream.cz nebo na 604729662

Pro závaznou rezervaci je potřeba provést platbu na účet 2301001479/2010, do poznámky uveďte BH a své jméno.

Kontraindikace k praktické části: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, hypertenze a od ní odvislé potíže, recentní zranění a pooperační stavy, zánětlivá onemocnění, nádorová onemocnění v chemoterap. léčbě, úzkostné poruchy, bipolarita, schizofrenie. V případě pochybností konzultujte svoji účast prosím předem emailem s lektorkou (bb@barborahu-yoga.cz)


O čakra józe:
Čakra jóga vnímá člověka jako duši, zažívající lidskou zkušenost.
Vychází z toho, že vše je energie, kterou nelze nikdy zcela zničit, lze ji transformovat. Přichází s prizmatem, podle kterého vše disponuje specifickými formami energie – od tělesných systémů, přes myšlenky a emoce, vzorce sebepojetí i vztah ke světu. Mezi různými vrstvami našeho bytí (panča kóša), probíhá neustálá a čilá interakce.
Čakra jóga v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje tantrickou jógu s jinými poli sebezkušenosti, poznání a vědami o člověku.
Pojetí čaker je zde konceptuální. Čakry jsou vnímány jako energetické matrice, obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla, pohybů mysli a naší osobní i kolektivní orientaci v časoprostoru.
Dotýkají se svým vlivem tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způosbu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.

O lektorce:
Barbora Hu se snaží jógou žít jak nejlépe dovede půlku svého života. Je vystudovanou indoložkou a kulturoložkou, autorkou několika knih o józe, hojně se věnuje také jógové publicistice na různých platformách v ČR i zahraničí.
Založila a pět let vedla jóga studio v Praze, nyní působí jako nezávislý lektor. Je průkopnicí čakra jógy, v jejím pojetí eklektické formy sebezkušenosti a sebepoznání, která člověku může pomoci jako jedna z cest k integritě.
Doménou její praxe je individuálně aplikovaná jóga terapie a hypnopraxe, vzdělávání lektorů a semináře.
Bára má ráda les a jazz, hory a zen, poesii psanou a žitou, černou kávu a černobílou fotku, zelený čaj a červené víno, malbu a ilustraci, podzim a jaro a také většinu věcí mezi tím.

Více zde: www.barborahu-yoga.cz

YogaDream s.r.o.

Pospíšilova 281/18,
500 03 Hradec Králové

Tel.: +420 604 729 662
E-mail: mail@yogadream.cz

Otevírací doba

Po-Pá: 9:30 - 21:30
So-Ne: 9:30 - 19:45