Ajurvédská medicína v Hradci Králové

Ajurvédská medicína v Hradci Králové

Co je ajurvéda?

Ajurvéda je umění zdravě žít a šetrně léčit. Jméno ajurvéda se skládá ze dvou slov. Ayur - život, dlouhověkost a Veda - věda, vědění. Ajurvéda, tedy věda o životě je 5000let stará medicína těla a mysli. Ajurvéda je považována za nejstarší a nejholističtější systém péče o zdraví na světě skládající se z unikátního systému výživy, bylinné terapie, relaxace, jógy, meditace, různých procedur včetně masáží, detoxikace a regenerace organismu. Zabývá se podrobně nejen léčbou, ale i prevencí nemocí, dlouhověkosti. Od roku 1982 je uznávána Světovou zdravotnickou organizací za účinný medicínský systém

Základní principy

Podle ajurvédy je stabilní rovnováha tří základních energetických charakteristik - dóš - základem zdraví. Podle klasické ajurvédy má každý člověk již od narození zcela specifický a vyvážený poměr tří dóš (tridóša) a jejich nerovnováha způsobuje pocity nevole, bolesti, onemocnění a choroby.

Pro koho je vhodná?

Ajurvédská medicína je vhodná pro léčbu zánětů kloubů, revmatismu, dny, bolestí zad, hemeroidů, anorexie, cukrovky, kožních onemocněná, ekzémů a lupénky, chronických průjmů, otoků, únavy, vyčerpání, astmatu, nervových onemocnění, bolestí hlavy a migrény, nadýmání, zažívacích obtíží, deprese a nespavosti.

Konzultace

Cena konzultace se vstupní anamnézou činí 1500 Kč a trvá zhruba 90 minut. Následné kontrolní termíny podle časové náročnosti zhruba 800 Kč.

Chci konzultaci
YogaDream s.r.o. Pospíšilova 281/18,
500 03 Hradec Králové
Tel.: +420 604 729 662 E-mail: mail@yogadream.cz
Otevírací doba
Po-Pá: 9:30 - 21:30
So-Ne: 9:30 - 19:45